Bieži uzdotie jautājumi un atbildes

Vai jūsu uzņēmums izsniedz aizdevumus?

Nē. Mēs apvienojam ātro un mazo kredītu piedāvājumus. Aizdevumus izsniedz licencētas finanšu kompānijas.

Cik kredītu izsniedzēju finanšu uzņēmumu ir jūsu datubāzē?

Pašlaik ir 15, un datu bāze tiek pastāvīgi atjaunināta.

Vai aizdevums ir pieejams arī skaidrā naudā, ne tikai ar bankas pārskaitījumu?

Dažas ātro un mazo kredītu kompānijas piedāvā šādu iespēju.

Vai es joprojām varu droši saņemt aizdevumu?

Aizdevuma pieteikuma apstiprināšanas process katram uzņēmumam ir atšķirīgs un ir stingri konfidenciāls. Aizņēmējs Aprēķinot kredītreitingu, tiek ņemti vērā vairāki desmiti faktoru, sākot ar vecumu, dzimumu, ienākumiem sākot no lieluma, ģimenes stāvokļa un kredītvēstures līdz neparastiem faktoriem, piemēram zodiaka zīme vai uzvedība, aizpildot kredīta pieteikumu.

Kādas ir atšķirības starp ātrajiem, mazajiem un patēriņa kredītiem?

Ātrais kredīts parasti tiek piešķirts mazākā apmērā un uz īsāku termiņu. Tomēr mazie un patēriņa kredīti ir ļoti līdzīgi. Tos parasti piešķir konkrētu izdevumu segšanai (piemēram, tālruņa iegādei vai dzīvokļa remontam). mazs- un patēriņa kredīta atmaksas termiņi ir garāki un summas lielākas nekā ātrā kredīta gadījumā.

Ja klientam tikai nesen apritēja 18 gadi, vai viņš var paļauties uz pozitīvu lēmumu par aizdevumu?

Dabiski. Lai gan daži finanšu uzņēmumi ir noteikuši minimālo klientu vecumu 21 gadu, daudzi to nodrošina uzņēmumi izsniedz aizdevumus personām, kas ir vismaz 18 gadus vecas. Retos gadījumos tiek noteikta arī augšējā vecuma robeža, bet Saskaņā ar Eiropas Savienības tiesību aktiem tas nevar būt mazāks par 70 gadiem. Apskatiet konkrētus aizdevuma piedāvājumus.

Vai ir iespējams saņemt ātro vai mazo kredītu, ja maksājumu uzvedība nav bijusi nevainojama?

Tas ir atkarīgs no konkrētās finanšu institūcijas darbības principiem. Dažos gadījumos klientam tiek atteikts aizdevums, ja viņa maksājumu uzvedība nav bijusi nevainojama. Klients var piedāvāt uzlabot savas kredīta iespējas galvojumu aizdevējam, ar kuru viņš garantē savu saistību izpildi.

Vai ātrais kredīts tiešām ir ātrs vai arī tas ir tikai izdomāts nosaukums?

Jā, vajadzīgā naudas summa tiešām tiks ātri saņemta. Naudu kontā var iemaksāt tikai dažu stundu laikā. Tomēr neaizmirstiet, ka katram klientam ir jāpierāda sava identitāte. Tas arī prasa laiku.

Cik liels risks ir saistīts ar ātrā vai mazā kredīta ņemšanu?

Klienta risks nav būtiski lielāks kā jebkura cita kredīta ņemšanas gadījumā. Tomēr ir dažas atšķirības, bet tie ir ierobežoti ar aizdevuma apstrādes un izmaksas ātrumu. Kredītkompānijas darbojas Latvija Stingri reglamentē republikas likumi un Eiropas Savienības normatīvie akti, tāpēc kredītņēmēji nepieciešamajā mērā aizsargāta drošība.

Turklāt, ja klients stingri ievēros atmaksas grafiku, viņam nebūs nekādu problēmu.

Kāpēc kredīta procentu likmes ir augstas?

Augsta procentu likme ir kredīta atmaksas garantija. Iemesls ir tāds, ka tas nav nepieciešams ātrajiem un mazajiem kredītiem garantija. Līdz ar to šāda veida aizdevumi kredītkompānijai ir salīdzinoši augsts risks. Ja klients atrod ka kredīta procentu likme viņam ir par augstu, viņš vienmēr var apsvērt alternatīvas iespējas.

Cik ilgu laiku var paņemt ātro un mazo kredītu?

Ātro un mazo kredītu termiņi ir atšķirīgi, taču kopumā tie nav īpaši gari. Tas droši vien nedarbosies klients var saņemt aizdevumu bez ķīlas ilgāk par 10 gadiem. Iepazīstieties ar konkrētu uzņēmumu aizdevumu piedāvājumiem.

Kāpēc ir nepieciešams identificēt personu?

Klientam sevi jāidentificē tikai pirmajā sazināšanās reizē ar kredītkompāniju, kā arī gadījumā ja sākotnējās identifikācijas laikā izmantotajam personu apliecinošam dokumentam ir beidzies derīguma termiņš. Personas identifikācija pienākums ir noteikts ar likumu un ir būtisks drošības līmeņa paaugstināšanai. Personas identifikācija process ir ļoti vienkāršs un neaizņem daudz laika no klienta. Daudzi uzņēmumi izsniedz ātros kredītus piedāvāt iespēju veikt identifikācijas procedūras Omniva pasta nodaļā vai kredītu kompānijas birojā. Bet vispār var identificēt savu identitāti daudz ātrāk un ērtāk, t.i., ar ID kartes ciparparakstu, mobilo ID vai Ar Smart ID, tāpat kā apstiprinot maksājumu internetbankā.

Vai ir iespējams saņemt aizdevumu brīvdienās vai nedēļas nogalēs?

Jā, tā ir. Ja agrāk brīvdienā kredītu dabūt nebija iespējams, tad mūsdienās lielākā daļa Latvijas ir kredītu kompānijas gatavas piedāvāt saviem klientiem daudz ērtāku servisu. Bet šeit ir kaut kas jāpatur prātā viena svarīga lieta. Ja vēlaties saņemt naudu ātri, tajā pašā dienā, jums jāpārliecinās, ka jūsu konts tiek atvērts tajā pašā bankā, kur kredītsabiedrības konts vai ka Eiropu var veikt starp attiecīgajām bankām tūlītēji maksājumi. Ja šie nosacījumi netiek izpildīti, naudas saņemšana var aizkavēties. Saņemot naudu laiks jums ir svarīgs, tad norādiet šo jautājumu kredītkompānijā, kurā plānojat pieteikties aizdevumam.

Kādas ir galvenās atšķirības starp ātrajiem un mazajiem kredītiem un parastajiem aizdevumiem?

Ātrajiem un mazajiem kredītiem ir salīdzinoši daudz priekšrocību salīdzinājumā ar parastajiem kredītiem. Daži no tiem, pateicoties kuriem viņi Aizdevumu veidi, kas kļuvuši tik populāri, ir:

  • nav prasības iesniegt garantiju;
  • elastība;
  • ātra aizdevuma saņemšana;
  • īss aizdevuma termiņš.